OŠ Ante Kovačića i Ujak Ante

Autor: Mladen Ćurić, Anita Šalić, 11. 10. 2018.

pozivamo vas na sudjelovanje u projektu „ Ujak Ante“. Ovaj projekt je nastao kao odgovor na nestašicu hrane koja vlada u Istočnoj Africi. Katolička misija Mali dom u Keniji koju vodi fra Miro Babić  kroz projekt „Ujak Ante“, kumovi zaštitnici želi osigurati svakom djetetu  jedan obrok u danu.

Svako dijete u  školi bi trebalo jesti, ne ići kući gladno, osobito zato što ni kući nemaju dovoljno hrane. Naša škola je odlučila uključit se u projekt te biti kum šestero djece. Djeci je prijeko potrebna pomoć u njihovom školovanju i odrastanju.

Nećemo stati samo na obroku! U osnovnom projektu kumstva koji iznosi 1200 kuna godišnje po djetetu svako dijete će još dobiti: cipele za školu, osnovni pribor na početku školske godine i  jedan bombon tjedno. Čini vam se malo? Za njih je taj jedan bombon velika sreća!

Osim navedenoga, djetetu bismo htjeli osigurati školsku uniformu za dodatnih 150 kn. Uniforma obuhvaća košuljicu, suknju ili hlače, džemper i čarape. Djeca ju mogu nositi i dulje od jedne godine, što oni najčešće i čine, dok ju potpuno ne poderu.

Od kuda su djeca kojima želimo pomoći? Iz škole Mikima, koja je neposredno uz franjevački samostan, koju pohađaju djeca izbjeglice iz plemenskih sukoba od prije nekoliko godina. Radi se zaista o najsiromašnijima od siromašnih.

Za ostvarenje ovoga kumstva  treba nam i Vaša pomoć. Ako želite sudjelovati u ovoj akciji, možete po svom  djetetu poslati novac. Novac će prikupljati vjeroučitelji,  a uplatu ćemo izvršiti preko računa škole na račun Malog doma kako bi sve bilo transparentno i objavljeno na web stranicama škole. Moguće su i izravne uplate na račun škole uz naznaku 'Ujak Ante- donacija'.

Pokažimo još jednom da smo velika škola s velikim srcem, a naš Ante Kovačić pravi „Ujak Ante“. Hvala heart

15. do 19. travnja 2024.

17.4.2024. neradni dan - izbori