Izložba literarnih i likovnih uradaka OŠ Ante Kovačića u"maloj zbornici" naše škole 6 .- 14. lipnja 2019.

Autor: Ivanka Brađašević, Mladen Ćurić, 2. 7. 2019.

Literarni uradci nastali su kroz dugi niz godina, uglavnom u okviru LITERARNE DRUŽINE (ova izložba zapravo je svojevrsno njezino predstavljanje). Njima su popraćena gotovo sva događanja vezana za život škole (od svečanosti upisa prvašića u rujnu… do proslave  Dana škole i oproštaja osmaša u lipnju), kao i obilježavanje značajnih nadnevaka, državnih i vjerskih blagdana, obljetnice rođenja književnika.

FOTOGALERIJA (Ivanka Brađašević)

Uz njegovanje literarnog izraza materinskog jezika uvijek je vezano i njegovanje domoljublja, samosvojnosti, svih pozitivnih osobina koje rese jednu zdravu osobnost. Redovito druženje (zato je to družina, a ne skupina ili grupa!) urodilo je višestrukim plodovima: vjerom u svoje mogućnosti, sigurnošću izražavanja, kreativnošću, poticanjem na nesebičnost i pomoć drugima.

Nemoguće je navesti sve nagrade koje je Literarna družina u tom razdoblju osvojila na brojnim literarnim natjecanjima. Spomenimo samo one na kojima smo sustavno sudjelovali i bili nagrađivani:

LiDraNo

Moja himna – Udruga HVIDRA- e Sesvete

Poljubi grumen zavičajne zemlje… (Dani Side Košutić), Radoboj

Dječje duhovno stvaralaštvo, Križevci

Turistička zajednica grada Zagreba

(ove godine 1. nagrada za pjesmu Eme Pintar Zagreb u srcu!)

Dani Ante Kovačića i Susreti Ivice Kičmanovića, Zaprešić

Forum za slobodu odgoja

Ugodna je spoznaja da je dobro i vrijedno ono što radiš, ali ne treba robovati težnji za nagradama i priznanjima, slavi. Osnovna je misao vodilja, naglašavam to svakom novom naraštaju Literarne družine: PIŠI KADA OSJEĆAŠ DA IMAŠ ŠTO REĆI, OBLIKUJ SVOJE MISLI U RIJEČI I REČENICE U PLEMENITOJ NAKANI DA SVIJET UČINIŠ LJEPŠIM I BOLJIM!

Vjerujem da će se naši sadašnji učenici radovati kada ugledaju izložene svoje uradke… no posebno me veseli da će i neki od bivših učenika, koji su sada srednjoškolci, studenti ili pak već roditelji čija djeca pohađaju našu školu (!) ugledati svoje ime, prepoznati svoj uradak!

Ljubaznošću kolege Gorana Vilića, prof. Likovne kulture, te kolegica učiteljica razredne nastave Đurđice Cencelj i Branke Popović dostupni su nam i zanimljivi likovni uradci koje tkđ. pogledajte. Neki od njih nastali su  u školskoj knjižnici u okviru sati poticajnog čitanja ili obrade lektire kao dječje ilustracije pročitanih tekstova i pjesama.

Želim vam lijepo i ugodno ljeto, uz Božji blagoslov!

Ivanka Brađašević, prof.

25. do 27. ožujka 2024.