Natjecanje u hrvatskome jeziku - možemo i kad je teško

Autor: Vesna Čondić, Mladen Ćurić, 28. 5. 2021.

Ljubav prema materinskomu jeziku, nadarenost, rad i predanost koji se njeguju i potiču u našoj školi još su jednom dokazali da su jamstvo uspjeha i postizanja izvrsnih rezultata.

I ove se školske godine možemo pohvaliti uspjesima naših učenica koji su u godini punoj izazova nastavili kontinuitet izvrsnosti u znanju hrvatskoga jezika i čitalačkih kompetencija.

Pod vodstvom svojih mentorica, učiteljica hrvatskoga jezika, učenici Jana Horvat, Bruna Paleček, Kata Vučak, Katja Zelenika (7. razr.) i Gabrijela Blagec, Dora Ćutuk, Petar Glavaš, Mislav Hrsan (8. razr.) predstavljali su našu školu na županijskoj razini Natjecanja.

Zahvaljujući ostvarenim rezultatima, na državno Natjecanje pozvane su dvije naše učenice na čiji smo uspjeh iznimno ponosni:

Katja Zelenika, 7. b – 7. mjesto, mentorica Vesna Čondić
Bruna Paleček, 7. a – 10. mjesto, mentorica Vesna Čondić.

Zahvaljujemo im što su i ove godine našu školu svrstale među najbolje u državi i želimo da im ovo iskustvo bude poticaj za buduće izazove i uspjehe.