Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Autor: Mladen Ćurić, Željko Bošnjak, 24. 1. 2022.

U petak 21. siječnja 2022. učenici osmih razreda (8.a, 8.b, 8.c, 8.d) naše škole posjetili su grad Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru”, a s njima su bili i profesori: Nikol Butina, Stojanka Licul, Dominic Rosan, Željko Komesarović i Željko Bošnjak. Ovim se projektom čuva sjećanje na Domovinski rat te ističe važnost Bitke za Vukovar u obrani Republike Hrvatske. Po dolasku u Vukovar učenici su odslušali predavanje „Domovinski rat” u Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar. Nakon toga razgledali su, uz stručno vodstvo, izložbeni postav u Centru. Uslijedio je odlazak u Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, a zatim su učenici posjetili Spomen-dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari te Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata Vukovar. Organiziran je i obilazak crkve sv. Filipa i Jakova koja je nakon teških oštećenja u Domovinskom ratu temeljito obnovljena, no jedan dio ostavljen je kao podsjetnik na ratna stradanja. Nakon ručka učenici su razgledali Muzej vučedolske kulture te Muzej grada Vukovara, a boravak u gradu završen je odlaskom na Vukovarski vodotoranj. Svi su se vratili kući prepuni dojmova i novih znanja.