IZVANUČIONIČKA NASTAVA NJEMAČKOGA JEZIKA BEČ, 4.6.2022.

Autor: Snježana Pavleković, Mladen Ćurić, 10. 6. 2022.

Učenici osmih razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkoga jezika posjetili su glavni grad Austrije.

Prošetali smo prekrasnim vrtovima i razgledali unutrašnjost dvorca Schönbrunn koji je 1996. godine upisan na popis svjetske kulturne baštine UNESCO-a. Svaki salon, svaka dvorana dvorca pripovijeda priče svoje povijesti – o atmosferi, životnom stilu i svjetonazorima carskog vremena.

Nakon panoramskog razgleda grada, posjetili smo i razgledali neobičnu stambenu zgradu Hundertwasserhaus , šarenu i neobičnu zgradu neravnih podova, oplemenjenu s oko 250 stabala i grmova.

Obilazak grada završili smo katedralom Stephansdom i imali slobodno vrijeme za vlastite programe.

Cilj izvanučioničke nastave je bio komunicirati na njemačkom jeziku (pozdraviti, pitati za neku informaciju), a u širem smislu bolje upoznati druge zemlje i gradove njemačkog govornog područja.

Servus und Bussi!