Superliga OŠ Ante Kovačića 2022.

Autor: Mladen Ćurić, 15. 6. 2022.

U subotu 11. lipnja završena je Superliga OŠ Ante Kovačića 2022., nogometni turnir naših učenika. Osvajači ovogodišnje Superlige su učenici 7.D razreda, no krenimo redom. Turnir je organiziran na način da su sve prijavljene momčadi, njih 15, međusobno odigrale utakmice sa svojim vršnjacima. Te utakmice su se odigravale kroz nedjelje u mjesecu svibnju i rezultirale pobjednicima i prvacima svojih razreda: 5.D, 6.C, 7.D i 8.B. Sudili su im profesori Željko Komesarović, Mladen Ćurić i Matija Pintarić. Više možete pogledati na stranicama turnira.

Subota 11.6. je bila rezervirana za polufinala, finale i revijalnu utakmicu prvaka s profesorima.

U ogledu 5.D i 6.C više sreće imali su nogometaši 5.D jer se učenici 6.C nisu pojavili (kasnije se pokazalo opravdano) na utakmici. Tko je stvarno bolji između ove dvije ekipe saznat ćemo na sljedećem turniru.

U drugom polufinalu između favorita 8.B i učenika 7.D razreda pobjedu su odnijeli nogometaši 7.D razreda, ali tek nakon izvođenja penala. Bilo je i sretnih i tužnih lica kao i golman koji si nije mogao oprostiti da poneku loptu ipak nije skinuo… ali Stjepane ti si i dalje naš Kralj!

Slijedilo je veliko finale u kojem su mali junaci iz 5.d pružili sjajan otpor sedmašima, ali su na kraju golovi Nike Resa i Mihaela Šporeca bili dovoljni za pobjedu 7.D razreda od 2:0 te osvajanje Superlige 2022. Dečki, nogometaši i prvaci iz 7.D čestitamo vam na zasluženoj tituli. Kapa dolje! Iako petaši nisu uspjeli osvojiti turnir, imaju najboljeg strijelca. To je učenik Lovro Štefanović iz 5.B razreda koji je protivnike rastužio čak 9 puta.

Na kraju je 7.D razredu ostalo odmjeriti snage s profesorima. Profesori (Zdravko Mihaljević, Zdravko Zukolo, Branimir Drenški, Matija Pintarić, Marko Brkljačić, Željko Komesarović i Mladen Ćurić) stariji i iskusniji, nošeni odličnom publikom i navijanjem prvenstveno naših osmaša i osmašica, bili su uspješniji u ovom ogledu. Završilo je 4:1 za profesore…, a za detalje se raspitajte u kvartu među učenicima… Profesori su tradicionalno kroz cijelu povijest naše škole i dalje ostali neporaženi od učenika!  Slike govore više od tisuću riječi pa je najbolje zaviriti u galeriju!

S nestrpljenjem iščekujemo sljedeću sezonu u kojoj ćemo turnir održati na našim novim terenima.

Hvala svim sudionicima te se nadamo da će ovaj turnir zaživjeti i s budućim generacijama te će postati tradicija naše škole.

Vaši Željko Komesarović, Matija Pintarić i Mladen Ćurić!

22. do 25. travnja 2024.

26. travnja 2024. NENASTAVNI DAN