preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ante Kovačića Zagreb

 > Knjižnica  > E-lektira
E-lektira

Ako u knjižnici nisi uspio/uspjela posuditi potrebnu knjigu, provjeri nalazi li se ta knjiga na internet stranici eLektire.

Kako bi pristupio/pristupila e-sadržaju, moraš se prijaviti AAI@Edu.hr elektroničkim identitetom.

U nastavku je popis djela trenutno dostupnih na stranici eLektire.

 

  1. razred

A zašto ne bi – Grigor Vitez

Bajke – Jacob i Wilhelm Grimm

Izabrane pjesme – Grigor Vitez

 

  1. razred

Bajke – Hans Christian Andersen

Ljepotica i zvijer -Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Pinocchiove pustolovine – Carlo Collodi

Poštarska bajka  - Karel Čapek

Priče ili bajke iz prošlih vremena s poukom – Charles Perrault

 

  1. razred

Basne – Ivana Brlić Mažuranić

Basne – Ezop

Bijeli jelen – Vladimir Nazor

Čarobnjak iz Oza – Lyman Frank

Čudnovate zgode šegrta Hlapića – Ivana Brlić Mažuranić

Hrvatske narodne bajke/Hrvatska narodna (usmena) književnost – Sanja Lovrenčić

Nemam vremena – Sanja Pilić

Petar Pan – James Matthew Barrie

Priča o doktoru Dolittleu – Hugh Lofting

Vlak u snijegu – Mato Lovrak

 

  1. razred

Bambi – Felix Salten

Bum Tomica – Silvija Šesto

Družba Pere Kvržice – Mato Lovrak

Esperel – grad malih čuda – Sanja Lovrenčić

Heidi – Johanna Spyri

Knjiga o džungli – Rudyard Kipling

Mama je kriva za sve – Zoran Pongrašić

Priče iz davnine – Ivana Brlić Mažuranić

Regoč – Ivana Brlić Mažuranić

Šuma Striborova – Ivana Brlić Mažuranić

 

  1. razred

20 000 milja pod morem – Jules Verne

Basne – Ivana Brlić Mažuranić

Filip, dječak bez imena – Anto Gardaš

Legende o Kristu – Selma Lagerlöf

Pustolovine Huckleberryja Finna – Mark Twain

Pustolovine Toma Sawyera – Mark Twain

Put oko svijeta u 80 dana  - Jules Verne

Put u središte zemlje – Jules Verne

Usmene narodne priče - Hrvatska narodna (usmena) književnost

 

  1. razred

Gulliverova putovanja – Jonathan Swift

Kraljević i prosjak – Mark Twain

Kroz pustinju i prašumu – Henryk Sienkiewicz

Mali lord Fauntleroy -Frances Hodgson Burnett

Pisma iz mog mlina – Alphonse Daudet

Povjestice – August Šenoa

Priče iz davnine – Ivana Brlić Mažuranić

Regoč – Ivana Brlić Mažuranić

Sretni princ – Oscar Wilde

Sunce djever i Neva Nevičica – Ivana Brlić Mažuranić

Veli Jože – Vladimir Nazor

 

 

 

 

  1. razred

       Čuvaj se senjske ruke – August Šenoa

       Duga – Dinko Šimunović

       Iz velegradskog podzemlja – Vjenceslav Novak

      Izabrane pripovijesti – Dinko Šimunović

     Odabrane pripovijetke – Vjenceslav Novak

     Odabrane pripovijetke – Vladimir Nazor

     Oliver Twist – Charles Dickens

     Priče s ostrva, iz grada i sa planine – Vladimir Nazor

     Robinson Crusoe – Daniel Defoe

     Voda – Vladimir Nazor

 

  1. razred

Alkar – Dinko Šimunović

Bilješke jedne gimnazijalke – Nada Mihelčić

Branka – August Šenoa

Dnevnik Ane Frank – Anne Frank

Izabrane pripovijesti – Dinko Šimunović

Mali princ – Antoine de Saint-Exupery

Mor – Đuro Sudeta

Odabrane pripovijetke – Ivan Goran Kovačić

Prosjak Luka – August Šenoa

Romeo i Julija – William Shakespeare

Sirota – Eugen Kumičić

Srebrne svirale – Dragutin Tadijanović

Tko je ubio Pašteticu? – Silvija Šesto

Začuđeni svatovi – Eugen Kumičić

 


Raspored po turnusima

38. tjedan,

17. do 21. lipnja 2024.

B turnus

4.b, c, e, f popodne

6. i 8. popodne

11.30  3.a, 3.e, 4.a, 4.d  

1.a, 3.b, c, d ujutro

5. i 7. ujutro

 

 
Kalendar
« Lipanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

HONI

2. kolo 2.12.2023.

radionice
info - nastava

 

CMS za škole logo
Osnovna škola Ante Kovačića Zagreb / Kotarnica 17, HR-10090 Zagreb / os-akovacica-zg.skole.hr / skola@os-akovacica-zg.skole.hr
preskoči na navigaciju