PROSLAVLJENA 40. OBLJETNICA NAŠE ŠKOLE

Autor: Vesna Čondić, Mladen Ćurić, Sanja Petek, 1. 7. 2024.

Priveli smo kraju još jednu nastavnu godinu, utihnuli su školski hodnici, dječji osmijesi preselili su se u druge prostore! Samo na prvi pogled ova je školska godina bila poput prethodnih: učenje, zabava, uspjesi na natjecanjima u znanju, humanitarno i kulturno djelovanje, zapaženi rezultati u školskim i izvanškolskim aktivnostima. Međutim, ovu ćemo godinu pamtiti i po novim učionicama (premda još uvijek nedostatnima s obzirom na broj učenika) i novoj suvremenoj sportskoj dvorani, uređenome dvorištu i igralištu koju su mnoge generacije naših učenika željno čekale.
Zadovoljstvo je veće jer se to poklopilo s 40. obljetnicom rada Škole – škole koja je među najvećima u gradu i državi. Škole koja je primila i ispratila brojne generacije učenika, sada već odraslih i potvrđenih u svojim profesionalnim i privatnim životima i koji se s nostalgijom i ponosom sjećaju svojih prvih učiteljica i učitelja, prvih petica i onih malo lošijih ocjena, ali i prvih prijateljstava i simpatija. Ponosni smo na svojih četrdeset godina jer smo u „samo“ 40 godina prebrodili brojne izazove: od Domovinskoga rata kad smo nesebično primali brojnu izbjeglu i prognanu djecu, suočavali se s izazovima virtualne nastave tijekom pandemije, strahovali od mogućih podrhtavanja tla koja su pogodila naše krajeve, prilagođavali se brojnim obrazovnim reformama u uvjetima koji ih nisu mogli slijediti. Zahvaljujući predanosti brojnih učitelja i visokoj motiviranosti naših učenika, kvalitetnoj suradnji i stečenome povjerenju kod njihovih roditelja, možemo zaključiti da smo opravdali naš slogan:

Znanje i dobrota, domovini ljepota!

FOTOGALERIJA

Brojnim aktivnostima i svečanom priredbom obilježena je 40. obljetnica rada Osnovne škole Ante Kovačića.

U organizaciji članova školskoga KUD-a i pod vodstvom učitelja i mentora u četvrtak, 6. lipnja 2024. učenici su u sklopu Dana otvorenih vrata mogli sudjelovati u različitim aktivnostima te pokazati, na pomalo neformalan način, svoju marljivost, kreativnost i kompetencije u različitim radionicama, predavanjima ili sportskim susretima.
Ugostili smo djedove i bake koji su se prisjetili dana svojega školovanja, igrali smo društvene igre, upoznali se s nekima već pomalo zaboravljenim igrama, kreativno se izražavali, igrali sudoku, bogatili rječnik, nadmetali se u nogometu (učenici) i odbojci (učenice) sa svojim učiteljicama i učiteljima (i pobijedili ih!)…, a za odrasle je organiziran PUB kviz. Osim doprinosa učitelja i mentora u organizaciji radionica, posebnu zahvalnost moramo uputiti roditeljima i ostalim građanima koji su svojim brojnim donacijama pridonijeli da sudionici budu počašćeni, a mnogi i nagrađeni vrlo vrijednim nagradama. Hvala im od srca!

Sljedećega dana, u petak, 7. lipnja pred brojnim uzvanicima na svečanoj priredbi, upriličenoj u novoj školskoj dvorani, pojedinci i skupine predstavili su se igrokazima, recitacijama, plesnim te glazbenim nastupima.

Uime školskoga kolektiva sve okupljene goste i uzvanike (posebice bivše ravnatelje i učitelje u mirovini), učenike, učitelje i njihove roditelje na početku svečanoga programa pozdravila je i čestitala 40. obljetnicu ravnateljica Jadranka Salopek ističući ponos na protekle godine u kojima je naša Škola mnoštvom programa, sadržaja, suradnji i različitim drugim mogućnostima nastojala biti ukorak sa suvremenim odgojno-obrazovnim ciljevima i čiji su učenici pronosili ime naše Škole ostvarujući zapažene uspjehe na brojnim natjecanjima i smotrama. I ove su godine uručeni pokloni najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima za rezultate postignute u znanju na državnoj razini.
Bilo je veselo, razigrano, poučno i raspjevano - što su zabilježili i naši fotoobjektivi!

FOTOGALERIJA

« Srpanj 2024 »