Europski dan jezika 2022.

Autor: Mladen Ćurić, Jelena Cvrlje, Dora Vnučec, 4. 10. 2022.

Na inicijativu Vijeća Europe, dana 26. rujna obilježavamo Europski dan jezika i slavimo jezičnu raznolikost. Jezici su europsko bogatstvo, a mi ih u našoj školi posebno volimo. Osim hrvatskog, u našoj se školi uče engleski, njemački, francuski i španjolski. Njegujući ljubav prema jezicima, produbljujemo razumijevanje drugih kultura i širimo svoje vidike.

Aktiv stranih jezika i hrvatskog jezika je sa svojim učenicima prošli tjedan obilježio Europski dan jezika uz festival jezika „Sing with Me!“. Tim povodom učenici su sudjelovali na radionicama iz hrvatskog, hrvatskog znakovnog jezika, engleskog, njemačkog, francuskog i španjolskog jezika. Svi smo se odlično proveli uz zabavne aktivnosti i kvizove, a posebno smo uživali u pjesmama koje su učenici pripremili za svoj završni nastup na festivalu jezika.

Najpopularnija je bila radionica hrvatskog znakovnog jezika čija je skupina bila i pobjednička. Od srca zahvaljujemo na suradnji i pomoći Andrei Tršan, Dejanu Joziću i Justini Zajc iz Hrvatskog Saveza gluhih i nagluhih. Naši pobjednici su dobili slatke nagrade, a svi ostali učenici zahvalnice za sudjelovanje.

Sve nas je ponijela pjesma i ples, a kako je sve to izgledalo pogledajte na sljedećim fotografijama i video zapisima.

ŠKOLSKI PROJEKTNI TEAM 2022. (Luna Bugadi, Nikol Butina, Jelena Cvrlje, Maja Dolenec, Željko Komesarović, Mato Matošević, Ana Ristić Matizović, Snježana Pavleković, Milana Sekulić, Ivana Pavić, Ilka Šarac, Katarina Valentić, Ivana Varga)

VIDEO MIX:

POBJEDNIČKI VIDEO („Kažu da sam gluh“):

29. travnja do

3. svibnja 2024.