INFOKUP - Državno natjecanje

Autor: Mladen Ćurić, 20. 3. 2013.

Odlične vijesti iz Primoštena!!!

Na ovogodišnje Državno natjecanje iz informatike INFOKUP 2013 plasirali su se učenici 7.c razreda Filip Zmiša i Rok Didaković pod vodstvom mentora Mladena Ćurića. Državno natjecanje se održavalo  od 17. – 20. ožujka 2013. godine u Primoštenu.

Jučer su nam javili odlične vijesti o ostvarenom 3.mjestu na Državnom natjecanju u kategoriji RAZVOJ SOFTVERA. Razvoj softvera je proces koji traje od formiranja ideje do realizacije te ideje i izrade konačnog softvera. Ideja ima mnogo, od onih koje mogu pomoći u rješavanju raznih problema s kojima se ljudi susreću, pa do računalnih igara namijenjenih čistoj zabavi. Neovisno o namjeni, cilj ove kategorije je realizacija te ideje. Naši učenici su na natjecanje išli s radom „Nautilus“  koji su prvo predstavili na Županijskom natjecanju iz informatike, kojem je naša škola bila domaćin, gdje su osvojili 3. mjesto.  Na  Državnom natjecanju zauzimaju sjajno 3. mjesto.

O samoj aplikaciji:

Nautilus je edukativna android aplikacija namijenjena osobama koje polažu ispit za voditelja brodice ili osobama koje već imaju plovnu dozvolu, ali su neke dijelove zaboravili. Napravljena je u MIT App Inventor (v132).  Aplikacija se sastoji od 4 edukativne razine na kojima se uči o signalizaciji, čvorovima, pravilima o izbjegavanju sudara i sricanju riječi.

Dobar uspjeh naše škole iz informatike se nastavlja iz godine u godinu. Podsjetimo na izvrsne rezultate naših učenika na Državnim natjecanjima  iz informatike:

2008.

Tomislav Kottek i Ivan Vukelić učenici 6.b razreda – pohvaljeni na Državnom natjecanju, mentor Miljenko Balaban.

2010.

Tomislav Bićanić 8.b deseto mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić;

Zvonimir Plantarić 8.b, trinaesto mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić;

Ivan Vukelić 8.b, četrnaesto mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić.

2011.

Luka Šimunec 8.c, sedmo mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić,

2012.

Domagoj Jurenec 7.c, treće mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić.

2013.

Filip Zmiša i Rok Didaković 7.c, treće mjesto na Državnom natjecanju, mentor Mladen Ćurić.

Nadamo se da će se ovaj trend iz informatike nastaviti i u budućnosti.

29. travnja do

3. svibnja 2024.