> Razredni kutak  > 1. razredi  > 1.A

eTwinning projekt PRUŽIMO DJECI RUKU LJUBAVI

Autor: Martina Mikulaš, 30. 6. 2020. 12:44

1.a je ove školske godine sudjelovao u eTwinning projektu Pružimo djeci ruku ljubavi.

Ovaj projekt nam je posebno prirastao srcu jer smo kroz različite aktivnosti i radionice uočili važnost ostvarivanja dječjih prava, uočavanju njihovih potreba te aktivnosti.
Srce nam je bilo posebno veliko kad smo ugostili učenike s intelektualnim i tjelesnim poteškoćama OŠ Nad lipom te s njima proveli dan u igri, pjesmi, smijehu i  radosti.

eTwinning projekt WEBUČIONICA Vijest ima dokument u privitku

Autor: Martina Mikulaš, 30. 6. 2020. 11:04

Učenici 1.A razreda su sudjelovali u eTwinning projektu – Webučionica.

Cilj projekta je je putem istraživanja navedenih tema poticati učenike na komunikaciju na materinskom jeziku, učiti ih kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetnost i inicijativnost.

Projekt je bio zanimljiv svim učenicima 1.a razreda jer je digitalno učenje djeci vrlo zanimljivo te su učenici rado učili i radili u novim web alatima, sudjelovali u videokonferenciji te se veselili predstavljanju svojih radova.

Veselimo se novim znanjima i aktivnostima u 2.razredu i Webučionici 2!

eTwinning projekt MEMENTO PRIJATELJSTVA 6

Autor: Martina Mikulaš, 30. 6. 2020. 10:13

Memento prijateljstva je projekt koji kroz niz aktivnosti s učenicima od 1.do 4.razreda razvija kompetencije Građanskog odgoja i obrazovanja. Kod učenika se razvijaju socijalne vještine, prihvatljivo ponašanje, samopouzdanje, samostalnost, međusobno uvažavanje kroz pridržavanje zajedničkih dogovorenih pravila.

Učenici 1.a su kroz niz aktivnosti stjecali znanje o sebi, razumjeli svoje emocije, razvijali odgovornost prema sebi i drugima. Usvajali su i njegovali temeljne humane vrijednosti kao što su prijateljstvo i nenasilje, pravednost i empatija kroz razne poticajne situacije i aktivnosti.

Uživali smo u ovom projektu i naučili puno toga o svima nama.

eTwinning projekt SIGURNIM KORAKOM U ŠKOLU 1

Autor: Martina Mikulaš, 29. 6. 2020. 13:15

1.je ove školske godine sudjelovao u eTwinning projektu Sigurnim korakom u školu.

Ovim projektom razvila se  suradnja učitelja i učenika prvih razreda osnovne škole koji u novoj školskoj godini započinju rad po novim predmetnim kurikulumima.
Osnažili smo se  u primjeni digitalnih alata u nastavi te smo  međusobno surađivali i razmjenjivali iskustava.
Naglasak je bio na suvremenim metodama poučavanja, aktivnom učenju, radionicama, učenju istraživanjem i rješavanjem problema te primjeni različitih vrsta igara u nastavnim / projektnim aktivnostima.

eTwinning projekt RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA Vijest ima dokument u privitku

Autor: Martina Mikulaš, 19. 6. 2020. 11:58

eTwinning projekt - RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA U 1.a razredu

Učenici 1.a razreda sudjelovali su u eTwinning projektu Razglednica moga zavičaja od listopada 2019. do svibnja 2020.

Cilj projekta bio je istražiti svoje mjesto (grad, zavičaj), njegove osobitosti i prepoznatljivosti te ih prezentirati vršnjacima iz drugih krajeva (zavičaja) domovine.

Odabranim aktivnostima učenici su učili o svom zavičaju kroz istraživački rad, a zatim svoje radove predstavili učenicima drugih škola uključenih u projekt.

Projekt je bio vrlo zanimljiv svim učenicima 1.a razreda, veselili su se izradi razglednica kao i dobivenim razglednicama i e-razglednicama iz drugih krajeva i zavičaja naše domovine.

RAZGLEDNICE PROJEKTNIH PARTNERA upućene 1.a

eTwinning projekt U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA 2

Autor: Martina Mikulaš, 25. 5. 2020. 11:57

1. a je sudjelovao u eTwinning projektu U svijetu likovnih umjetnika 2 i stvarao razna djela potaknuta ostvarenjim poznatih umjetnika.

Uživali smo u svakom trenutku  i veselimo se nastavku ovog projekta!

MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

Autor: Martina Mikulaš, 18. 5. 2020. 11:34

15.svibnja se obilježava Međunarodni dan obitelji.

1.a je taj dan posebno obilježio pjevanjem pjesme Nek svud ljubav sja i sudjelovanjem na eTwinning događanju povodom toga dana kroz eTwinning projekt Sigurnim korakom u školu 1..

I roditelji 1.a su se također uključili pjevajući stihove ove prekrasne pjesme a jedna od odličnih izvedbi je i podloga našeg videa.

Svjetski dan vatrogasaca Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mladen Ćurić, Martina Mikulaš, 4. 5. 2020. 13:11

Danas vatrogasci diljem svijeta slave svoj dan, Svjetski dan vatrogasaca.
1.a je od svojih uradaka napravio video čestitku našim herojima.
Čestitka je vatrogascima upućena na njihov mail.

SRETAN USKRS Vijest ima dokument u privitku

Autor: Martina Mikulaš, 12. 4. 2020. 13:01

SRETAN USKRS SVIMA ŽELI 1.A I UČITELJICA MARTINA MIKULAŠ!

eTwinning projekt 100.dan škole

Autor: Martina Mikulaš, 12. 3. 2020. 12:31

Stoti dan škole i ove 2020. godine se tradicionalno obilježava u brojnim europskim zemljama.

1.a se ove godine uključio u  eTwinning projekt te  su kroz različite sadržaje i aktivnosti pokazali svoja znanja, vještine, snalažljivost i spretnost  u prvih 100 dana škole.

eTwinning projekt ČITATELJSKI IZAZOV Vijest ima dokument u privitku

Autor: Martina Mikulaš, 30. 1. 2020. 10:42

1. a je sudjelovao u eTwinning projektu Čitateljski izazov kroz trideset dana tijekom  Mjeseca hrvatske knjige. Projektne aktivnosti smo morali malo produžiti zbog štrajka učitelja. Svakoga dana smo proveli jednu od planiranih projektnih aktivnosti.

U projekt smo uključili i naše roditelje i bake i djedove koji su nam došli u razred čitati bajke i priče.
Ovim projektom smo razvijali  pozitivne stavove prema knjizi.

1.a za HEP natječaj Vijest ima dokument u privitku

Autor: Martina Mikulaš, 25. 9. 2019. 13:24

1.a je snimio video za HEP-ov natječaj koji dodjeljuje nova računala za škole.

Nadamo se da će naš trud i snimanje brzinskog videa uroditi plodom!